Školní výlet 1. třídy do Pohádkové zahrady

Ve středu 23. 6. 2021 jsme se vydali na třídní pěší výlet do Pohádkové zahrady. Všichni jsme se na zvířátka těšili a na výlet jsme se patřičně připravili. V batůžkách jsme neměli jen svačinku pro sebe, ale také pro zvířátka. Nelenili jsme a nesli jsme jim mrkev a jablka.

Děkujeme maminkám, že nám zeleninu a ovoce přibalily.

Naše pěší cesta do Pohádkové zahrady netrvala dlouho. Již když jsme přicházeli k zahradě, přivítal nás kohout svým kokrháním. Rychle jsme si zopakovali zvířecí rodinky, abychom si neudělali v Pohádkové zahradě ostudu.

U branky nás přivítala paní Romana Vojířová a zavedla nás do mongolské jurty, kde jsme si nechali věci. Jurtu jsme museli pořádně zavřít, aby se nám do batůžku předčasně nepodívala koza Lízinka a nekontrolovatelně neposvačila naše zásoby.

Naše třída se rozdělila na dvě skupinky a vyslechli jsme si poutavé vypravování paní průvodkyně a pana průvodce.

V zahradě jsou týraná a opuštěná zvířátka, která byla zachráněná z nevyhovujících podmínek.

U každého zvířete je vždy napsán popisek, jak se do zahrady dostalo.

Mají zde kozy, které se zde volně pohybují. Dále kozlíka Mikeše, který se hned stal miláčkem dětí. Všude chodil s námi a také pozorně poslouchal výklad. Výklad také důležitě sledovala husa labutí, která se jmenovala Máňa. Některé nepozorné děti tahala za kraťasy a žadonila o pozornost.

Viděli jsme zde ovce, prasátko Olivu, berana, poníka, kočky, králíky a morčata. Mohli jsme také pozorovat teprve den stará káčátka. Kachna se o ně pečlivě starala a postrkovala je dál od plotu a od našich zvědavých očí. Podívali jsme se i na papoušky a na hada. Byla to užovka červená. Byla krásně zbarvená. Někteří z nás si ji pohladili a ti statečnější si ji vzali i kolem krku. Některé děti překonaly samy sebe. Seznámili jsme se se želvou ostruhatou, která obývá výběh s morčaty.

Po programu jsme se nasvačili a chvíli jsme si pohráli na průlezkách. Odevzdali jsme přinesené krmivo pro zvířátka, ze kterého měla paní průvodkyně radost. Zvířátka mají pořád hlad. Však jsme si je také mohli nakrmit připravenými mrkvovými a jablečnými kousky.

A pak už nám nezbývalo než se rozloučit se zvířátky a vydat se na zpáteční cestu. Však se ještě někdy do Pohádkové zahrady podíváme!

A protože bylo opravdové letní počasí, zastavili jsme se na zmrzlinu, abychom se trochu zchladili. Pak už zbyla jen chvilka na zastávku na dřevěných průlezkách a museli jsme se vrátit do školy a hlavně do jídelny. Oběd nám po takovém pěkném výletu moc chutnal.

Přinesli jsme si z něho spoustu pěkných zážitků s kamarády a také jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí ze života různých zvířátek. Určitě se za nimi ještě někdy podíváme.

Děkujeme paní vychovatelce Tereze Záhornické a paní asistentce Lence Hrnčířové za pomoc při organizaci a uskutečnění našeho školního výletu.

Fotogalerie je zde.