LIGA ŠKOL 2022/2023 v orientačním běhu 1. a 2. kolo

LIGA ŠKOL 2022/2023 v orientačním běhu 1. a 2. kolo

Ve dnech 21. 9. a 5. 10. 2022 proběhlo v lese na Studánce a na Slovanech 1. a 2. kolo orientačního běhu LIGY ŠKOL. Počasí soutěžícím, až na drobné dešťové přeháňky, přálo. Za naši školu se zúčastnilo celkem 20 žáků ve dvou věkových kategoriích.

V 1. kole dosáhli nejlepších výsledků v kategorii mladších dívek (D10) Nikolka Odvodyová (1. místo), Zuzka Fenclová (2. místo) a Lenka Chaloupková (7. místo). Mezi chlapci se stali nejlepšími běžci v kategorii mladších žáků (H10) Vilém Odvody (2. místo), Martin Kakos (5. místo) a Oldřich Vincent (6. místo).

Ve 2. kole se našim běžcům také velmi dařilo. V kategorii mladších žákyň (D10) se umístily na 1. místě Nikolka Odvodyová a na 3. místě Zuzka Fenclová. V kategorii mladších žáků (H10) se umístili Vilém Odvody na 2. místě, Oldřich Vincent na 5. místě a Jirka Hrstka na 6. místě. Starší žákyně a žáci v kategoriích D12 a H12 se v 1. i 2. kole statečně prali s náročnými podmínkami běhu podle mapy bez barevného značení. Výrazných úspěchů sice nedosáhli, ale oceňujeme odvahu a odhodlání, se kterým naši školu hájili. V celkovém hodnocení škol je naše škola prozatím na krásném 5. místě.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy.