Reading Challenge – angličtina ve 3. třídě

Využila jsem nabídku nakladatelství Oxford University Press a se skupinkou třeťáčků jsme se tento týden pustily do čtecí výzvy. Děti získaly 14-ti denní přístup do online knihovny, ve které jsem vybrala 10 knih jejich levelu angličtiny. Děti mají za úkol vybrat si minimálně 4 z nich, přečíst si je a vypracovat ke každé z nich pracovní list.

Na online knihovně je skvělé to, že všechny knihy mají svou nahrávku, děti si je mohou zároveň číst i poslouchat, případně se i nahrát a poslechnout si svou vlastní výslovnost. U každého titulu jsou i online hry, ve kterých si děti zdokonalují slovní zásobu, slovníček, do kterého si mohou vkládat slova, která neznají a čeká je i závěrečné opakování plné úkolů, kvízů a křížovek.

Touto aktivitou v dětech chceme vzbudit motivaci k učení slovíček, zdokonalování v gramatických strukturách, osvojení si jazyka a jeho další využití. Pokud se výzva osvědčí, zkusíme čtení i s dalšími dětmi.

V současné chvíli má naše škola anglickou knihovničku s více než 50-ti tituly různých levelů. Nachází se ve 4. třídě, což možná brzdí půjčování, a proto jsme se rozhodli, že ji přesuneme na více frekventované místo, kam budou mít přístup všechny děti. Pan truhlář nyní pracuje na úložných prostorech, a jakmile bude vše hotovo, dětem ji ihned rádi otevřeme.

 

Mgr. Hana Novotná