2023/2024

Druháci na návštěvě Ekocentra

Ve čtvrtek 1. 2. 2024 jsme se s druháčky vypravili do Ekocentra Paleta Pardubice. Protože jsme se v lednu naučili mnoho nového o lidském těle, těšili jsme se na program „Smyslové vnímání“, který měl proběhnout na zahradě Ekocentra. Z důvodu nepříznivého počasí jsme ale po dohodě s panem lektorem museli pánovaný program pozměnit. Společně jsme se dohodli na propojení programů „Smyslové vnímání“ a „ Domácí zvířata“. Po úvodním představení nás pan lektor seznámil s mnoha zajímavostmi o scinkovi, morčeti, agamě vousaté, činčile, králíkovi, želvě čtyřprsté, strašilkách či užovce červené. Zvířátka jsme postupně poznávali i jednotlivými smysly (zrakem, sluchem, hmatem i čichem) a hledali jsme odpovědi na zadané otázky. Už víme, že scink má modrofialový jazyk, činčila mrká velmi pomalu, užovka je velmi příjemná na dotyk i že želva dokáže být velmi rychlá. Bylo to fajn dopoledne plné nových zážitků.

Prezentace z Ekocentra

Ples školy

Ples školy 2024

Šachy – krajské kolo

Naši žáci z 3. a 5. třídy se minulý týden zúčastnili krajského kola v šachu ve Svitách. Jak se žákům dařilo si přečtěte zde.

Leden u prvňáčků

Pojďte se s námi podívat, jak se nám, prvňáčkům, v lednu dařilo. Co jsme se naučili, co jsme zažili a co jsme vytvořili.

Leden v první třídě

Třeťáci vyrábí papír

Třeťáci si vyzkoušeli v ekocentru, jak se vyrábí papír. Jak postupovali a co nového se naučili se dozvíte zde.

Plavání nás baví

Jako každý rok jsme se sešli v bazénu pardubického aquacentra. Žákům třetí, čtvrté a páté třídy začal kurz plavání. Čeká na ně celkem deset lekcí plaveckého výcviku, ve kterých se zdokonalí v plaveckých stylech. Šikovní plavci, většinou starší žáci, už plavou ve velkém bazénu. Menší děti se učí plavat v menším výcvikovém bazénu. Více si přečtěte zde.

Psí výlet

V pátek 19.01.2024 jsme vyrazili na „psí výlet“. Zde si přečtěte více.

Babičky „Drsňačky“

V lednu nás navštívily některé babičky dětí z naší třídy. Beseda s nimi byla úžasná. Podívejte se zde.

Co se všechno dělo v 5. třídě v prosinci.

Prosincové bláznění 1. část

Prosincové bláznění 2. část

V předvánočním čase jsme navštívili Památník Zámeček, abychom zakončili naši historickou cestu po stopách Silver A. Můžete se po té cestě projít s námi.

Více si přečtěte zde.

Druháčci navštívili knihovnu Pardubičky

Ve středu 17.1. 2024 jsme s druháčky opět po roce zavítali do knihovny Pardubičky. Tentokrát nás čekalo povídání o dětských knížkách. Naším úkolem bylo vybrat nejoblíbenější dětskou knížku v knihovně. Více si přečtěte zde.

Třídní schůzky

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na třídní schůzky, které se konají v pondělí 15. 1. 2024 v 17 hodin v jednotlivých třídách.

Výbor SRPŠ se sejde v 16.30 hodin v ředitelně školy.

Těšíme se na společné setkání.

Vedení školy

Vánoční besídka v 1. třídě

Poslední den starého roku ve škole jsme si s dětmi udělali Vánoční besídku. Slavilo se, zpívalo se, hrály se hry, rozbalovaly se dárečky a bylo to super. Více si prohlédněte v prezentaci od paní učitelky zde.

Tajemství vánočního dárku 4. třída

Ve středu 6. 12. 2023 jsme navštívili výstavu Tajemství vánočního dárku ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Náš program začal skupinovou prací a zajímavým vánočním kvízem. Víte, proč se dříve pekli perníčky? Stejně jako dnes pro radost. Vánoční dárek náramek většinou dostávaly ženy a znamenal poslušnost. Více si přečtěte zde.

Prosinec ve druhé třídě

Druháčci letos ve třídě s paní učitelkou Brabcovou zažili bláznivý prosinec. Jaké zážitky ve třídě zažili si prohlédněte v prezentaci Bláznivý prosinec.

Vánoční besídka 1. a 2. třídy

V úterý 12.12. si paní učitelky pro děti připravili vánoční besídku, ve které se zpívalo, tvořilo i hádalo. Více si prohlédněte zde.

Druháci v knihovně

V pátek 15. 12. 2023 jsme se s druháčky vydali na vánoční program do Krajské knihovny Pardubice. Na úvod nás čekalo povídání o předvánočním období. Už víme, jaké máme zvyky a tradice v období adventu. Program byl pro nás příjemným naladěním na nadcházející vánoční svátky.

Více si prohlédněte zde.

Vánoční besídka 1. a 2. třídy

V úterý 12.12. si paní učitelky pro děti připravili vánoční besídku, ve které se zpívalo, tvořilo i hádalo. Více si prohlédněte zde.

Předvánoční zastaveníčko v knihovně – 3. třída

V pátek 8. 12. navštívili třeťáci Krajskou knihovnu v Pardubicích, kde se účastnili programu „Předvánoční zastaveníčko“. Děti si vytvořily vlastní sněhovou vločku, papírovou ozdobu andělíčka, vyzkoušely si hru s odkrýváním předmětů a přečetly úryvky různých pohádek. Na závěr si pochutnaly na cukroví a prohlédly vánoční výzdobu náměstí.

 

Rozsvícení vánočního stromu v Pardubičkách

V pondělí odpoledne proběhlo před MO Pardubice IV slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Slavnost zahájil pan starosta Jan Procházka s paní senátorkou Mgr. Miluší Horskou. Poté vystoupily s připraveným programem žáci naší školy. Zazněly básničky o čertech, vánoční písně i tradiční koledy.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Mikuláš v 1. třídě

Dnes k nám do první třídy zavítal Mikuláš se svoji partou. Pojďte se společně podívat, jestli někoho odnesli do pekla.

ČERT A MIKULÁŠ V 1. TŘÍDĚ

Listopad u prvňáčků

Pojďte se s námi podívat do první třídy. V prezentaci Listopad najdete vše, o čem jsme se v listopadu učili.

Aktuality z 5. třídy

Páťáci se během listopadu nejen poctivě věnovali výuce, ale také prožili věci nevšední. Zde a zde se můžete přesvědčit, co se nám povedlo a co zajímavého jsme si vyzkoušeli.

Stávka 27. 11. 2023

Vážení rodiče,
v příloze zasílám informace ke stávce, která se uskuteční v pondělí 27. 11. 2023. Omlouváme se za potíže, které Vám mohou v této situaci vzniknout, děkujeme za pochopení a spolupráci.

S pozdravem
Lenka Hilbertová

Příloha: STÁVKA

Prvňáci se učí o svatém Martinovi

Prvňáčci se svojí paní učitelkou prožili týden s Martinem. A jak vše probíhalo, a který Martin to byl, se dozvíte v prezentaci Prvňáci se učí o svatém Martinovi.

Halloweenské dopoledne ve 4. třídě

Čtvrťáci si konec října ve škole zpestřili svátkem Halloween. Jak dětem slušely masky a co pěkného dopoledne zažily si přečtěte v článku od paní učitelky zde.

Halloween u prvňáčků

Pojďte se s námi podívat na náš první Halloween ve škole, při kterém jsme si užili mnoho zábavy a strašení.
Více fotografií si prohlédněte v prezentaci od paní učitelky zde.

Podzim 2. třída

Dne 25. 10. 2023 jsme se po prázdninové pauze vydali do Ekocentra Paleta Pardubice, kde nás tentokrát čekal program s názvem „PODZIM“. Více se dočtete v přiložené prezentaci od paní učitelky druháčků zde.

Detektivní příběhy – 3. třída

Ve středu 25. 10. 2023 navštívili třeťáci krajskou knihovnu. V rámci programu se seznámili s několika detektivními příběhy a jejich hrdiny, zjistili, co všechno patří k výbavě strážníků městské policie a nakonec si některé záhady vyzkoušeli řešit sami.

TŘEŤÁCI V KRAJSKÉ KNIHOVNĚ ŘEŠÍ DETEKTIVNÍ PŘÍPADY

Přednáška Armáda ČR – 5. třída

V pátek 13.10.2023 se naše třída zúčastnila přednášky na téma Armáda ČR. Víc naleznete zde.

Mgr. Libuše Kocourková

SILVER A – 5. třída

Naše 5. třída vyslechla přednášku p. uč. Z. Jiroutové na téma dění v Pardubicích během 2. světové války a o týden později si prošla důležitá místa v Pardubicích s poutavým vypravováním průvodkyně. Fotky s prezentací najdete zde.

Třeťáci hledají barvy podzimu

Žáci třetí třídy byli na návštěvě v Ekocentru Paleta na programu Podzim. Hledali barvy podzimu, pekli brambory, vařili čaj. Program se všem moc líbil a návštěvu určitě na jaře zase zopakujeme s jiným zajímavým programem.

PODZIM V EKOCENTRU – 3. třída

První kulturní zážitek prvňáčků

Prvňáci jeli na první kulturní představení di KD Hronovická. Jednalo se o hudební představení, kde si společně se souborem Bonifantes zazpívali a zatančili.

Náš první kulturní zážitek

LIGA ŠKOL v orientačním běhu

Ve dnech 20. 9. a 4. 10. 2023 se konalo na Dubině a na Studánce I. a II. kolo 54. ročníku LIGY ŠKOL v orientačním běhu. Závodů se zúčastnilo přes 200 žáků ze 14 škol. Za naši školu se závodů zúčastnilo celkem 19 žáků ve dvou věkových kategoriích.

Výsledky I. a II. kola v orientačním běhu 

PRVNÍ ŠKOLNÍ DNY NAŠICH PRVŇÁČKŮ

4.září jsme v naší škole přivítali nové prvňáčky. Děti si společně se svými rodiči  svůj první velký den v nové roli žáků velmi užily. Více si přečtete v prezentaci paní učitelky První den prvňáčků ve škole.
Další dny jsme se pomalu seznamovali s novým prostředím a s novými spolužáky. Poznávali jsme školu a učili jsme se nová pravidla, které musíme ve škole dodržovat. I přes to, že je pro nás vše nové, zvládli jsme aklimatizaci na jedničku a těšíme se na další zážitky v naší nové roli – žáka. Jak se nám dařilo se dozvíte v prezentaci A tohle byly naše další dny...

POEZIE ANEB VERŠÍČKOHRANÍ V KNIHOVNĚ

Třeťáci navštívili krajskou knihovnu. Čekala na ně výuková lekce s názornými ukázkami,
tvoření veršů a začleněním veršů do vzdělávání formou pohádek a písní. Dozvěděli se, co je
a co není rým, vyzkoušeli si i veršování. Zjistili, že poezie není nuda a můžou ji mít rádi.

POEZIE ANEB VERŠÍČKOHRANÍ V KNIHOVNĚ