CELOŠKOLNÍ PROJEKTY

• Školní atletická olympiáda - každoročně pořádáme pro všechny žáky školní olympiádu, která se koná na hřišti místní sokolovny. Pro žáky jsou připraveny stanoviště, které prověří jejich dovednosti v klasických atletických disciplínách jako je hod do dálky, skok z místa, skok do dálky, běh na 50 m a další.

• Dětský den – velmi oblíbeným projektem je dětský den, který se koná během vyučování na školní zahradě. Děti si mohou vyzkoušet různé disciplíny, za které dostávají papírové peníze, které mohou proměnit v oblíbeném krámku. Dětský den končí k večeru ohněm a opékáním buřtů za doprovodného programu, o který se každý rok starají místní sokolové nebo členové orientačního oddílu.

• Kniha nad zlato – měsíc březen neboli měsíc knihy je projekt zahrnující aktivity na podporu čtenářství a práce s knihami.

• Pasování na čtenáře - každoročně se naši noví prvňáčci účastní projektu, který organizuje Krajská knihovna v Pardubicích. Při splnění několika návštěv knihovny se na konci školního roku setkají s králem, který je pasuje na čtenáře.

• Sběr papíru a kaštanů - těmto sbírkám, které pomáhají životnímu prostředí nebo zvířatům v zimě, se věnujeme několik měsíců v roce. Pro nejlepší sběrače máme připravené hodnotné dárky.

• Tématické akce na školní zahradě - Halloween, Adventní besídky ve třídách, Vítáme jaro a další

• Velcí pomáhají malým - jako prevenci proti případné šikaně se snažíme skamarádit ''malé a velké'' a učit je vzájemné pomoci a respektu.

• Obědy pro dětspolupracujeme s organizací Women for women,o.p.s., která nám poskytuje finanční prostředky na obědy pro žáky se špatnou finanční situací.

PROJEKTY HRAZENÉ Z EU

Název projektu: Šablony I – Moderní vzdělávání v ZŠ a MŠ Pardubice, Kyjevská Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0001322

Období realizace: 1. 1. 2023 – 31. 12. 2024

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I. Cílem projektu je posílit kvalitní a dostupné vzdělávání a služby dětem a žákům ve škole.

Digitalizujeme školu: Vybavení škol digitálními technologiemi - Nástroje pro oživení a odolnost (prevence digitální propasti).

STÁTNÍ ZEMĚDĚLSKÝ INTERVENČNÍ FOND

• za podpory SZIF poskytujeme žákům Mléko a ovoce do škol zdarma. Cílem této spolupráce je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby ovoce, zeleniny a mléka žákům základních škol.

Naše škola zároveň spolupracuje s následujícími institucemi: DDM Delta Pardubice, Aquacentrum Pardubice, Krajská knihovna Pardubice, SelectDance.cz, Sokoli Pardubice, Místní knihovna Pardubičky