2022/2023

1. třída v knihovně

Dne 25. 1. 2023 jsme s prvňáčky vyrazili v rámci projektu ,,PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE“ do Krajské knihovny Pardubice. Tentokrát nás čekala beseda s dětskou spisovatelkou Lenkou Rožnovskou, která nám představila krásnou knížku ,, Já, štěně“.

Více v prezentaci Beseda se spisovatelkou.

SCHOOL MATCH LIVESPORT SUPERLIGA

Ve středu 18. 1. 2023 navštívily třetí, čtvrtá a pátá třída speciální utkání pro školáky ve florbalu v naší pardubické ENTERIA ARÉNĚ. Čtrnáct pardubických škol bylo pozváno na utkání týmů pardubických Sokolů proti FBC Česká Lípa.

Více si přečtěte v článku Florbalový zápas.

Prvňáčci a druháčci v Lumpáriu

Jedno lednové dopoledne navštívili žáčci 1. a 2. třídy hernu s opičkou, zvanou Lumpárium. Náplní celého dopoledne bylo běhání, skákání, lumpačení mezi balonky, prolézání, ježdění s autíčky …. Aby děti měly sílu na lumpárny, posilovaly se v pravidelně svačinkou. Moc se všem výlet líbil, někdy se určitě vrátíme.

Více v Lumpárium.

 

Recyklované Vánoce

Naše třída se celý prosinec pečlivě připravovala na besídku, která proběhla 19.12.2022. Připravili jsme si pro rodiče a prarodiče dárečky a ještě jsme to zvládli ekologicky. K tomu všemu se nám povedla besídka. A teď už hurááá na prázdniny.

Více se dozvíte v Recyklované Vánoce

Vánoce v Ekocentru Paleta

V pondělí 19. 12. 2022 jsme se s prvňáčky účastnili programu „Vánoce“ v EKOCENTRU PALETA. Děti se zamýšlely nad významem adventu, vyzkoušely mnoho vánočních zvyků a vyrobily si vlastní svíčku ze včelího vosku.

Více si prohlédněte v prezentaci VÁNOCE 1. třída

 

Prvňáčci v knihovně

V pátek 16. prosince 2022 jsme s prvňáčky v rámci projektu ,,Pasování na čtenáře“ navštívili dětské oddělení v Krajské knihovně v Pardubicích. Po návštěvě knihovny nás čekalo malé překvapení v podobě dobrého trdelníku.

Více si přečtěte prezentaci Prvňáčci v knihovně.

 

O čertovi – 2.třída

Druháčci navštívili v pátek knihovnu na Pernštýnském náměstí. Četli si knížky o čertech, kteří k zimě patří. Vždyť nedávno nás čerti navštívili ve třídě i s panem Mikulášem. Cestou do školy se vyřádili ve sněhu, zahráli si koulovanou a proběhli se na hřišti. Více se dozvíte zde.

       

Výletování 4. třída

Čtvrťáci si 9. prosince museli přivstat. Čekal je výlet na Hrádek u Nechanic. Cesta rychle utíkala, trochu jsme dospávali. Cestou zpátky jsme se ještě stihli podívat na zámek v našem městě. Výlet se nám líbil a už se těšíme na další.

Více se dozvíte zde.

Mikulášská nadílka

V pondělí 5. 12. k nám do školy zavítal Mikuláš s anděly a čerty, aby obdaroval děti. Nechyběl ani sv. Martin, který přijel na svém bílém koni, a také malý Ježíšek. Těchto rolí se s nadšením ujali naši páťáci. Děti byly hodné, čerti si nikoho neodnesli a Mikuláš dětem donesl i drobnou sladkost.

Více v Mikulášské nadílce.

     

Šachový turnaj

V listopadu vyrazili zástupci žáků 2., 4., a 5. třídy na „Šachový turnaj“, který se konal v Hronovické ulici v Pardubicích.
Každý z chlapců čelil v šachovém souboji zástupci z jiné školy.

Více v prezentaci Šachový turnaj

     

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Adventní období symbolicky odstartovalo  slavnostním rozsvícení vánočního stromu. Slavnost zahájil pan starosta a o program se postarali žáci základní školy v Pardubičkách. Před úřadem městské časti Pardubičky bylo plno. Zpívající děti přišli podpořit jejich rodiče, kamarádi i bývalí žáci školy. Ulicemi zněly koledy a vánoční písně, ze stánků vonělo svařené víno. Žáci se na slavnost pilně připravovali. Atmosféra byla kouzelná. Na závěr si děti mohly pohladit zvířátka. Akce se povedla. Příští rok se sejdeme zas.

Více si prohlédněte v našem VÁNOČNÍM ZPÍVÁNÍ.

Všem přejeme klidný adventní čas.

 

Pardubické štěBETÁní

Ve středu 23. listopadu 2022 se uskutečnil již 10. ročník soutěžní přehlídky v sólovém zpěvu „Pardubické štěBETÁní“ v DDM BETA Pardubice. Naši školu reprezentovalo celkem 5 žáků (4 zpěvačky a 1 zpěvák). Každý si připravil dvě české lidové písně. Našim žákům se velmi dařilo. Nejlepšího výsledku dosáhli v I. kategorii  Leontýnka Polanecká z 1. třídy a ve II. kategorii Erica Guliford a Adam Schejbal z 2. třídy. Ela Němcová i Saša Samková předvedly také krásné výkony a získaly diplom za účast. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

     

Vyhodnocení sběru starého papíru

Od 5. do 7. října proběhla v naší škole akce „Sběr starého papíru.“  Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 1 980 kg starého papíru.

Kolik kilogramů nasbírali jednotlivé třídy a samotní žáci si přečtěte ve vyhodnocení.

Všem žákům děkujeme za účast a nejlepším gratulujeme.

 

Přijel k nám autobus, jmenoval se EDUbus

S ukázkou programování nás navštívil autobus jménem EDUbus – mobilní polytechnická laboratoř pro školy. Jedná se o vzdělávací projekt, který popularizuje např. moderní technologie ve výuce. Žáci 3. – 5. třídy si vyzkoušeli naprogramovat svého robota. Robot měl za úkol jet po předem vytyčené trase do cíle a vyhnout nastraženým překážkám. Hodina to byla zábavná a velmi rychle utekla.

Více zde.

     

Preventivní program Policie ČR pro 4. a 5. třídu 

V říjnu navštívila 4. a 5. třídu paní policistka z oddělení prevence Policie ČR. S dětmi si povídala o slušném chování, vysvětlovala jim rozdíl mezi šikanou a kyberšikanou a později se zaměřila hlavně na šikanu a chování mezi dětmi.  Děti na ní měly spoustu všetečných otázek, které pečlivě zodpovídala. Zajímaly je mimo jiné následky jejich nežádoucího chování a byly překvapeny, že i školní výchovná opatření mohou ovlivnit budoucí školní zařízení a zaměstnavatele.  Paní policistka přijde do školy ještě jednou a pobeseduje i s 1., 2. a 3. třídou. Už se moc těšíme na její další návštěvu!

Mgr. Hana Novotná

     

Pracovní činnosti u páťáků

Pracovní činnosti v páté třídě probíhají pestře. Žáci si přinesli do školy přírodní materiál, ze kterého se během vyučování zrodila malá dílka. Všem se práce vydařila. Děti vytvořily krásná díla, která si někteří vzali domů, jiní je poschovávali na školním pozemku. Ti, kteří si je pověsili na stromy, už objevili ztráty – ptáčkové si z nich vyklovávají dobrůtky. Celkově se první velký výtvor povedl. Protože jsme ale materiálů na domečky měli hodně, a nechtělo se nám vše vyhodit, pokračovali jsme výrobou podzimního zátiší.

Více se dočtete zde.

      

LIGA ŠKOL 2022/2023 v orientačním běhu 1. a 2. kolo

Ve dnech 21. 9. a 5. 10. 2022 proběhlo v lese na Studánce a na Slovanech 1. a 2. kolo orientačního běhu LIGY ŠKOL. Počasí soutěžícím, až na drobné dešťové přeháňky, přálo. Za naši školu se zúčastnilo celkem 20 žáků ve dvou věkových kategoriích.

V 1. kole dosáhli nejlepších výsledků v kategorii mladších dívek (D10) Nikolka Odvodyová (1. místo), Zuzka Fenclová (2. místo) a Lenka Chaloupková (7. místo). Mezi chlapci se stali nejlepšími běžci v kategorii mladších žáků (H10) Vilém Odvody (2. místo), Martin Kakos (5. místo) a Oldřich Vincent (6. místo).

Ve 2. kole se našim běžcům také velmi dařilo. V kategorii mladších žákyň (D10) se umístily na 1. místě Nikolka Odvodyová a na 3. místě Zuzka Fenclová. V kategorii mladších žáků (H10) se umístili Vilém Odvody na 2. místě, Oldřich Vincent na 5. místě a Jirka Hrstka na 6. místě. Starší žákyně a žáci v kategoriích D12 a H12 se v 1. i 2. kole statečně prali s náročnými podmínkami běhu podle mapy bez barevného značení. Výrazných úspěchů sice nedosáhli, ale oceňujeme odvahu a odhodlání, se kterým naši školu hájili. V celkovém hodnocení škol je naše škola prozatím na krásném 5. místě.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Druhá třída na zámku

V pátek jsme se vydali na výlet na Pardubický zámek, kde jsme si prohlédli expozici skla. Byla to nádhera, až oči přecházely. Zkoumali jsme všechny vázičky, sošky, různé výtvory, ale nejvíce nás zaujalo skleněné kolo. To by byla jízda… Také jsme nakrmili zámecké pávy, posbírali pár kaštanů, protáhli svá těla na dřevěných průlezkách a pak už jsme pospíchali na autobus do školy. Dopoledne uteklo jako voda.

Více si prohlédněte zde.

 

Prvňáčci v EKOCENTRU PALETA

V pondělí 26. 9. 2022 prvňáčci absolvovali první společnou akci mimo školu, navštívili EKOCENTRUM PALETA na Vinici. Cesta tam utekla jako voda. Program ,,Jeden za všechny, všichni  za jednoho“ nám umožnil vyzkoušet si hry zaměřené na vzájemné pochopení a spolupráci. Během dopoledne jsme tak měli možnost se lépe poznat. Společně jsme si užili mnoho zábavy a určitě se do Ekocentra zase někdy vydáme.

Více se dozvíte v prezentaci zde.

Druháčci na plavání

Plavání nás baví! Minulý týden byli druháčci v plaveckém centru U Majáku plavat.
Zpočátku se trochu ostýchali, ale po pár skocích do vody, už plavali jako rybičky. Byla to legrace a děti se těší na další plavčo příští týden. Přesvědčte se sami o tom, jak nám to šlo zde! Velké díky patří paní majitelce Severinové, že nám plavání umožnila.

 

Výlet do Francie

08.09.2022 jsme vyrazili od naší školy směr Francie. Cesta autobusem byla sice náročná, ale zvládli jsme ji všichni perfektně.

Více si prohlédněte zde.

Prvňáčci zahájili školní rok

Ve čtvrtek 1. 9. 2022 na ZŠ Pardubice – Pardubičky odstartoval nový školní rok. Prvňáčky přišel slavnostně přivítat místostarosta Městského obvodu Pardubice IV. Jan Procházka a ředitel školy Mgr. Jaroslav Karcol. Dětem společně popřáli krásný první školní rok, mnoho úspěchů a zvládnutí všech úkolů. Děti si s panem ředitelem zazpívaly písničku ,,Když jsem chodil do školy“.  Všichni prvňáčci byli velmi šikovní a usměvaví.  Do první třídy nastoupilo celkem 25 prvňáčků.

Prezentaci k prvnímu školnímu dni zde.