Druháci na návštěvě Ekocentra

Ve čtvrtek 1. 2. 2024 jsme se s druháčky vypravili do Ekocentra Paleta Pardubice. Protože jsme se v lednu naučili mnoho nového o lidském těle, těšili jsme se na program „Smyslové vnímání“, který měl proběhnout na zahradě Ekocentra. Z důvodu nepříznivého počasí jsme ale po dohodě s panem lektorem museli pánovaný program pozměnit. Společně jsme se dohodli na propojení programů „Smyslové vnímání“ a „ Domácí zvířata“. Po úvodním představení nás pan lektor seznámil s mnoha zajímavostmi o scinkovi, morčeti, agamě vousaté, činčile, králíkovi, želvě čtyřprsté, strašilkách či užovce červené. Zvířátka jsme postupně poznávali i jednotlivými smysly (zrakem, sluchem, hmatem i čichem) a hledali jsme odpovědi na zadané otázky. Už víme, že scink má modrofialový jazyk, činčila mrká velmi pomalu, užovka je velmi příjemná na dotyk i že želva dokáže být velmi rychlá. Bylo to fajn dopoledne plné nových zážitků.

Prezentace z Ekocentra